Kierowcy w dużych miastach zawsze zmagają się z tym samym problemem – brakiem miejsc parkingowych. Rozwiązaniem tego kłopotu może być samochód miejski. Małe, zwrotne i praktyczne auta miejskie ułatwiają parkowanie w ciasnych przestrzeniach i trudno dostępnych miejscach.
Auta miejskie są dla ludzi, którzy cenią sobie wygodę. Mały samochód oznacza mniejsze problemy z parkowaniem, mniejsze spalanie, a większy komfort jazdy w mieście. Stereotypy o tym, że kobiety są słabymi kierowcami i nie potrafią parkować, zostawmy tam, gdzie ich miejsce, czyli w dalekiej przeszłości! Samochody miejskie to wybór dla nowoczesnych kobiet w dużych miastach, które szanują swój czas i nie chcą marnować go na parkowanie i stanie w korkach.
Skąd więc wziął się pogląd, że samochody miejskie to domena kobiet Cóż, dużym czynnikiem może być tu fakt, że miejskie auta są po prostu ładne. Wysoko rozwinięte poczucie estetyki jest zazwyczaj utożsamiane z płcią piękną. To kobiety przykładają równie dużo uwagi do detali i wyglądu swoich sprzętów, co do ich parametrów technicznych. Nic w tym dziwnego, autem w swoim ulubionym kolorze, po prostu łatwiej się jeździ!
Nie możemy dać Ci prostej odpowiedzi. Nie ma auta uniwersalnego, które przypasuje każdemu. Marka i model samochodu muszą być dostosowane do Twoich preferencji i potrzeb. Każde auto ma nieco inną specyfikę, ale to Ty ożywiasz swój samochód i nadajesz mu charakteru. Najpopularniejsze marki, produkujące małe samochody to między innymi: Opel, Toyota, Skoda, Suzuki, Fiat czy Renault. Wybór marki i modelu auta musi być podyktowany Twoim stylem jazdy, stylem życia, wymaganiami, jakie masz wobec samochodu. Dobrze jest wziąć pod uwagę także zasobność swojego portfela, by wybrany model nie okazał się na dłuższą metę zbyt drogi w utrzymaniu. By być zadowolonym z podjętej decyzji, warto obejrzeć i przetestować różne modele. Przy odpowiednio zróżnicowanych poszukiwaniach, w końcu znajdzie się „ten jedyny”.
Jazda samochodem miejskim ma wiele pozytywnych stron. Rozmiar takiego auta ułatwia kierowcom życie nie tylko podczas parkowania w zatłoczonym mieście. Zmiana pasów, włączanie się do ruchu i przejazd przez skrzyżowanie to manewry, które wykonuje się o wiele łatwiej i wygodniej malutkim autem. Samochodem miejskim o wiele szybciej można przebić się przez zakorkowane miasto i dodatkowo zaoszczędzić czas na szukaniu miejsca na parkingu – takim autkiem zaparkujesz wszędzie. Poza tym spalanie w mniejszych, lżejszych autach często bywa mniejsze niż w dużych samochodach, więc jazda autem miejskim wiąże się z oszczędnością i ekologią.
Rozmiar samochodu miejskiego jest zarówno jego zaletą, jak i wadą. Owszem, jeździ się nim wygodnie, ale mały bagażnik i niewiele miejsca do przechowywania potrafią utrudnić na przykład wyjazd na dłuższy urlop czy przeprowadzkę. Z tego względu, małe autko nie sprawdzi się dla rodzin z dziećmi, czy osób, które lubią zabierać ze sobą cały swój dobytek. Kolejnym, bardzo ważnym negatywnym czynnikiem, który może wpłynąć na wybór większego auta niż miejskie, jest też bezpieczeństwo. Duże samochody mają zdecydowanie większą strefę zgniotu, przez co pochłaniają i amortyzują w czasie kolizji o wiele więcej siły uderzenia. Samochody miejskie, które charakteryzują się krótkimi maskami i bagażnikami, nie dają nam przy wypadku takiej ochrony.
Samochód miejski to wybawienie dla osób mieszkających w dużych miastach. Dla takiego autka nie ma miejsc niedostępnych, łatwo jest nim manewrować na miejskich drogach i wąskich uliczkach. Auta miejskie są nie tylko praktyczne, ale też atrakcyjne wizualnie, przez co chętnie wybierają je kobiety, ceniące swój czas i wygodę.
(fot. pixabay.com)