Polecamy
Kilka trików na tanie i skuteczne zmiany wyglądu auta
Ciekawostki

Kilka trików na tanie i skuteczne zmiany wyglądu auta

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz, aby Twój samochód prezentował się na ulicy lepiej? Cóż, na tuning optyczny wcale nie musisz wydać tony pieniędzy!

Każdy z nas pragnie, by samochód, którym na co dzień jeździmy, wyglądał jak najlepiej. Niektórym osobom jednak nie starczy umyta karoseria czy fabryczne wykończenie i chcą czegoś więcej. Okazuje się, iż żeby przeistoczyć nasz samochód w prawdziwą piękność (przynajmniej według naszych osobistych standardów) wcale nie musimy wydawać sporych sum. Na rynku możemy bowiem znaleźć wiele ofert, które pozwolą naszemu autu wyróżnić się na tle innych pojazdów. Na co więc możemy zwrócić uwagę?

Przezroczysta folia

Na co najczęściej zwracamy uwagę w autach? Między innymi na zadbaną karoserię, gdyż to ona w pierwszej kolejności może nam powiedzieć najwięcej o stanie samochodu. Jeżeli nie tylko chcemy, by nasz wóz prezentował się lepiej, ale także, by został on zabezpieczony przed uszkodzeniami, możemy zdecydować się na nałożenie na niego specjalnej folii ochronnej.

Ostatnim krzykiem mody jest matowa folia. Nie każdego bowiem stać na to, by jego samochód był pokryty matowym lakierem, lecz odpowiedni rodzaj folii może nam pomóc w wywołaniu takiego efektu. Oczywiście jednorazowy koszt takiej operacji wcale nie musi być najmniejszy, lecz dobrej jakości folia może wytrzymać nawet kilka, o ile nie kilkanaście lat. W długoterminowej perspektywie jest to więc naprawdę dobry wybór.

Zmiana felg

Większy rozmiar felg oraz zmiana profilu opony może sprawić, iż nasz samochód nabierze sportowego charakteru. Większe koła wcale nie muszą kosztować wiele i, podobnie jak ma to miejsce w przypadku folii, będą w stanie towarzyszyć nam przez lata. Mamy więc tu do czynienia z kolejną intrygującą inwestycją, która po czasie bez wątpienia będzie w stanie się spłacić.

Nowe zderzaki

Wbrew powszechnej opinii, części zmieniające dość znacznie wygląd zewnętrzny auta wcale nie muszą kosztować wiele. Warto na przykład zastanowić się nad nowymi zderzakami. Nowiutkie części z obu stron powinny łącznie kosztować 600–700 złotych, o ile nie doliczymy do kosztów ewentualnej wymiany u mechanika. Nadal jednak nie będą to bajońskie sumy.

Zdj. główne: The Nigmatic/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne opony do swojego samochodu – poradnik dla kierowców
Jak wybrać idealne opony do swojego samochodu – poradnik dla kierowców
Poradnik o wyborze idealnych opon do samochodu. Omówione zostają kwestie takie jak rodzaje opon, ich wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy, oraz jak wybierać opony do różnych warunków pogodowych.
Jak wybrać idealny filtr kieszeniowy do systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych?
Jak wybrać idealny filtr kieszeniowy do systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych?
Odkryj jak wyselekcjonować optymalny filtr kieszeniowy do Twojego systemu wentylacyjnego lub klimatyzacyjnego. Poradnik pełen praktycznych wskazówek i rekomendacji ekspertów z branży.
Zastosowanie i kluczowe cechy zaworów sterujących w przemyśle
Zastosowanie i kluczowe cechy zaworów sterujących w przemyśle
Poznaj istotne funkcje oraz praktyczne zastosowanie zaworów sterujących w różnych gałęziach przemysłu. Dowiedz się, jak kluczowe cechy tych komponentów wpływają na efektywność i bezpieczeństwo procesów przemysłowych.
Ostatnie wpisy