Polecamy
Dlaczego auta z lat 90tych są tak trwałe? Odpowiadamy!
Przegląd rynku

Dlaczego auta z lat 90tych są tak trwałe? Odpowiadamy!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Pojazdy z końca ubiegłego wieku nadal poruszają się po naszych drogach, a wiele z nich zyskało miano klasyka. Samochody te uchodzą za “niezniszczalne” i wiele egzemplarzy potwierdza to ponad milionowym przebiegiem. Dlaczego tak to wygląda?

Zacznijmy od tego, że nie każdy samochód z lat 90tych jest pancerny i nie każdy jest klasykiem. Do obydwu grup należą auta rzadziej spotykane, z lepszym wyposażeniem i ciekawą historią. Co jednak wpływa na ich trwałość?Chyba najbardziej jest to silnik – jednostki napędowe w latach 90tych były budowane z trwałych komponentów. Inżynierowie uwalniali moc poprzez pojemność silnika, a nie turbiny.

Jednak nie tylko silnik daje podstawę trwałości klasyka. Poszczególne elementy budowy zawieszenia, nadwozia czy środka auta to materiały bardzo wysokiej klasy. To z tego powodu dziś zamienniki do starszych samochodów kosztują bardzo dużo.

Ostatnim wskazaniem na trwałość pojazdów jest myśl inżynierów. Auta produkowało się kiedyś po to, żeby przetrwały lata. Dziś producenci chcą, żeby klienci cały czas wymieniali je na nowe – efekt? Chyba znany nam wszystkim.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Polacy jeżdżą najstarszymi autami w Europie – kochamy klasyki?
Polacy jeżdżą najstarszymi autami w Europie – kochamy klasyki?
Najnowsze dane opublikowane przez Eurostat jednoznacznie wskazują, że aż niecałe 40% samochodów w Polsce ma 20 lat lub więcej. Taki […]
Jak wybrać odpowiedni element złączny do linii stalowej?
Jak wybrać odpowiedni element złączny do linii stalowej?
Zrozumienie kluczowych aspektów doboru elementów złącznych do linii stalowej to podstawa. Przekonaj się, jakie czynniki powinieneś brać pod uwagę, aby zapewnić najwyższą wydajność i bezpieczeństwo swojego systemu.
Czy warto kupić samochód z automatyczną skrzynią biegów?
Czy warto kupić samochód z automatyczną skrzynią biegów?
Automatyczna skrzynia biegów w samochodzie to coraz popularniejsze rozwiązanie w motoryzacji. Niektórzy kierowcy uważają, że jest to tylko wygoda dla tych, którzy nie potrafią dobrze zmieniać biegów, ale czy na pewno tak jest?
Ostatnie wpisy