niedziela, 24 września, 2023
Banner Top

Znamy już oficjalne wyniki testów zderzeniowych trzech najnowszych modeli europejskich samochodów. Co ciekawe, elektryczna Skoda Enyaq oraz Volkswagen ID.4 przeszły sprawdzian śpiewająco uzyskując maksymalną notę pięciu gwiazdek. Co z pozostałymi samochodami?

Skoda Enyaq to pierwszy w pełni elektryczny model czeskiej marki. Nie mniej jednak, do budowy samochodu wykorzystano platformę MEB, który z powodzeniem została zaimplementowana w nowych modelach Volkswagena ID.3 oraz ID.4. Dlatego też, nie bez powodu to właśnie te dwa modele wypadły najlepiej podczas ostatnich testów. Wytrzymała konstrukcja wraz z czołowymi, kurtynowymi oraz środkowymi poduszkami powietrza przyczyniła się do 90% wyniku w zakresie ochrony osób dorosłych. Równie dobrze dały sobie radę w zakresie ochrony dzieci – właściciele tych samochodów mogą spać spokojnie.

Tego nie można jednak powiedzieć o właścicielach Dacii Sandero oraz Logan, które odnotowały zaledwie dwie gwiazdki z pięciu możliwych do zdobycia. Nie jest bez znaczenia to, że Sandero oraz Logan w porównaniu do Skody i Volkswagena są produkcjami niskobudżetowymi. Z tego względu nie są tak dobrze wyposażone w zakresie bezpieczeństwa pasażerów.

(Fot. materiały prasowe Euro NCAP)

0 Komentarze

Zostaw komentarz